Adana Klima MontajAdana Klima Montaj

Klima Montaj

Cihaz kapasitesi ve model uygunluğunun tespiti ile montaj yerinin seçilmesi cihazın kapasitesi ve model tercihi yetkili teknik ekip tarafından belirlenmelidir. Kapasite ve montaj yerinin seçiminde mekanın montaja uygunluğu ve uzun ömürlü kullanılabilecek şekilde olması dikkate alınmalıdır. 

Klimanın iç ünite montajı yer seçimlerinde, çamaşırhane, mutfak vb. aşırı nemli ortamlara monte edilmemelidir. İç ünitenin montaj edileceği yer direk güneşe maruz kalmamalı ve kullanıcıların üzerine direk vurmamalıdır. Dış ünite ile montaj aralığı 3 metrenin altında olmamalı, çok uzun mesafelerde tercih edilmemelidir. 

Klimanın dış ünite montajı yer seçimlerinde, güneş ışığına ve rüzgara maruz kalmayacak şekilde montaj edilmeli, eğer montaj zorunluluğu varsa bununla ilgili önlemler alınmalı, hava akışına engel olmayan montaj yeri seçilmelidir. Isı kaynaklarına, diğer klimaların dış ünitelerinin yanına, kısaca aşırı sıcak olan yerlere monte edilmemelidir. Dış üniteler bakım ve servis için müdahalesi mümkün olan yerlere montaj edilmeli, servis ekibinin rahatlıkla ulaşabileceği yerler dışında montaj yapılmamalıdır